Pomiar tętna

Monitory tętna to doskonały sposób na określenie skuteczności treningu i zmaksymalizowanie wysiłku na siłowni. Są także doskonałym narzędziem do maksymalizacji spalania tłuszczu, budowania wytrzymałości i śledzenia postępów w Twoich wysiłkach.

Inną ważną funkcją monitorowania częstości akcji serca jest zapobieganie urazom. Podczas każdego rodzaju wysiłku fizycznego lub wysiłku łatwo jest nadrobić wysiłek, jeśli nie ma sposobu, aby powiedzieć, ile robisz. Jeśli częstość akcji serca jest zbyt wysoka, może to spowodować nadmierne ogrzewanie, wyczerpanie, a nawet omdlenie lub obrażenia.


  

Polar OH1 optyczny sensor tętna

Zegarek z pomiarem tętna

Sam osobiście używam zegarka sportowego firmy Suunto Ambit 3 z pomiarem tętna na piersi, ale w ostatnim czasie przestałem stosować pasek. Powodów jest kilka jak np. coraz trudniejsza synchornizacja z zegarkiem, ale również uciążliwe spadanie paska podczas dłuższego wybiegania. Fakt ten sprawił, że zacząłem myśleć o zakupie nowego zegarka. Czasami biegacza ma potrzebę nowej zabawki, aby się zmotywować do jeszcze większej liczby treningów. W takiej sytuacji moim kandydatem numer jeden jest Garmin Fenix 5x, ale cena skutecznie odsuwa portfel od mojej ręki.

Garmin

Kuszące są liczne oferty promocyjne Sunnto Spartan, ale podobno nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki. Pełne skupienie się na nowym zegarku sprawiło, że nie starałem się wczytać w to co ostatnio zaoferował Polar. Praktycznie w jednym dniu na licznych forach, stronach było się bombardowanym informacjami o nowym czujniku pomiaru z ręki. Skoro są święta i jest wolna chwila od pracy, postanowiłem choć na 5 minut coś o nim poczytać.

Czujnik Polar OH1

W ciągu ostatnich kilku lat Polar kontynuował prace na temat optycznego projektu czujnika HR. Podczas gdy Garmin i Fitbit w większości trzymali się tego samego projektu i powoli rozwijali i poprawili go z drobnymi zmianami, Polar zastosował inne podejście. Zrobili mnóstwo różnych czujników w całym stosie urządzeń. Wcześniej w tym roku widzieliśmy, że wyraźnie dokonali przełomu dzięki Polar M430 i jego czujnikowi optycznemu HR.

I tak oto pojawił się czujnik OH1. Na czy polega nowinka? Wzięli ten czujnik, wyrwali go z zegarka i położyli na opasce, którą można nosić bez zegarka lub telefonu. Może zarówno przesyłać swoje HR przez Bluetooth Smart, jak i przechowywać go do przyszłych treningów.

Polar OH1 proponuje czujniki optyczne na pasku, który mocujemy na ramieniu. Sensory zbiorą stąd informacje o pulsie w trakcie naszego treningu w niemal identyczny sposób co moduły na klatkę piersiową. Powinny być jednak wygodniejsze. Często spotykam się ze skrajnymi opiniami o modułach na korpus. Jedni wolą przeboleć format, ale mieć precyzyjniejsze dane. Dla drugich dyskomfort jest zbyt duży i szukają innych rozwiązań. Są jeszcze czytniki na głowę lub do ucha, ale Polar zdecydował się przenieść je na ramię. Jedym z powodów dlaczego przestałem korzystać z czujnika na pierś był właśnie fakt, że podczas dłuższych wybiegań zaczął normalnie mi spadać przy utracie masy.

Monitoring ciała

Dzisiaj bez pomiaru tętna się już nie ćwiczy. Dane o rytmie pracy serca są istotne i brane pod uwagę. Możemy ocenić wysiłek, wydolność i możliwości, a także monitorować progres (optymalizując trening). Czujnik tętna Polar OH1 to opaska, która podąża za twoją rękę i monitoruje tętno podczas ćwiczeń lub pływania. Wykorzystuje technologię wykrywania optycznego do monitorowania częstości akcji serca i jest skutecznym narzędziem pomagającym śledzić pracę, którą wkładasz.

Polar OH1

Jeśli twoje tętno staje się zbyt wysokie podczas ćwiczeń, może powodować zmęczenie, problemy energetyczne i przegrzanie, co może nawet doprowadzić do udaru cieplnego i innych poważnych problemów.

Dlatego tak ważne jest monitorowanie tętna podczas aktywności na siłowni, pływanie, bieganie lub wykonywanie jakiegokolwiek innego ćwiczenia. Może to pomóc Ci śledzić optymalny zakres spalania tłuszczu, śledzić postępy w budowaniu wytrzymałości i siły, a co ważniejsze, pomóc Ci określić bezpieczny zakres tętna osobiście.

Monitor optyczny Polar OH1 porusza się wokół przedramienia lub ramienia i wykorzystuje monitorowanie optycznego serca do śledzenia tętna, gdy jesteś aktywny.

Zalety

Zalety urządzenia Polar OH1 obejmują:

• Jest wodoodporny do 30 m, dzięki czemu pływacy mogą go używać w basenie
• Opaska na ramię może uzyskać dokładny odczyt z górnej / dolnej ręki, zamiast przejść przez klatkę piersiową. Pozycja górnego ramienia sprawia, że ​​  jest to wygodne dla biegaczy, turystów pieszych, biegaczy itp.
• Monitor dokonuje pomiarów za pomocą optycznego pomiaru tętna, więc jest bardzo dokładny.
• Jest kompatybilny z prawie każdym sportem.
• Synchronizuje się z komputerem lub smartfonem, aby ułatwić śledzenie postępów w czasie.
• Ten produkt będzie monitorował do 200 godzin aktywności szkoleniowej, więc jeśli nie zsynchronizujesz go z telefonem lub komputerem, dane pozostaną zapisane.
• Zsynchronizuje się z urządzeniami iPhone i Android.
• Każde ładowanie zapewnia do 12 godzin pracy na baterii.

Cena

Sugerowana cena detaliczna czujnika tętna Polar OH1 wynosi 339 złotych, jednak bez problemu możemy go nabyć za mniej niż 300 złotych w sklepach internetowych.

Czy powinieneś kupić Polar OH1?

Jeśli jesteś sportowcem, który chce śledzić ciężką pracę, którą wkładasz w ćwiczenia, chcesz zmaksymalizować wyniki ćwiczeń, musisz śledzić częstość akcji serca, aby upewnić się, że nie jest zbyt wysoka lub po prostu chcesz spróbować coś nowego, Polar OH1 może być odpowiednim produktem do wypróbowania. Oczywiście wszystko zależy też od obecnie posiadanaego zegarka, aby zachować kompatybilność urządzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.